Dream Spirit
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dream Spirit

Zambetul este ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar iti permite sa-ti vezi de drum.
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Party time!
Inscriere Animal I_icon_minitimeSam Iul 20, 2019 8:41 pm Scris de ♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。

» Prima iesire in oras dupa lung timp
Inscriere Animal I_icon_minitimeSam Iul 20, 2019 8:40 pm Scris de ♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。

» Inscriere personaj
Inscriere Animal I_icon_minitimeSam Iul 20, 2019 5:38 pm Scris de Joseph Joestar

» Metal Fest
Inscriere Animal I_icon_minitimeVin Iun 29, 2018 4:05 pm Scris de ♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。

» Sayumi`s room
Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Mar 18, 2018 5:36 pm Scris de ♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。

» Loore's Room
Inscriere Animal I_icon_minitimeSam Mar 03, 2018 11:52 pm Scris de LuisFR

» Soul Eaters Cave
Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Feb 25, 2018 1:46 am Scris de ♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。

» 5 star restaurant
Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Feb 25, 2018 12:26 am Scris de ♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。

» Loore's Work
Inscriere Animal I_icon_minitimeSam Feb 24, 2018 9:38 pm Scris de LuisFR

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Parteneri
forum gratuit




 

 Inscriere Animal

In jos 
+8
GabyEhem
StephanieAlexandra
Rachele1998K
Kirarin Tsushikima
NaRuT0SaN
Tsu
Zebricorn
♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。
12 participanți
AutorMesaj
♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。
Admin
Admin
♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。


Scorpion Tigru
Mesaje : 2636
Puncte : 2762
Reputatie : 5
Data de inscriere : 30/06/2012
Varsta : 25
Localizare : I`m everywhere so find me nowhere...

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Iul 01, 2012 3:55 pm

Aici va descrieti animalul.


Ultima editare efectuata de catre Sayumi in Joi Iul 26, 2012 10:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://dreamspirit.forumgratuit.ro
Zebricorn
The God Of Forum
The God Of Forum
Zebricorn


Fecioara Pisica
Mesaje : 3014
Puncte : 3145
Reputatie : 33
Data de inscriere : 30/06/2012
Varsta : 24
Localizare : Zebraland

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Iul 01, 2012 4:00 pm

Nume:Mello
Varsta: In ani de caine 3 In ani omenesti 20
Specie:Caine
Tipul:Baiat
Descriere
Temperament:Este un caine simpatic, calm, afectuos, foarte sociabil, curajos si inteligent.Nu ii place sa fie lasat singur.Daca il lasi singur trebuie izolat intr-o cusca daca nu o ia razna,ii trebuie un companion sau macar alt caine..
Mai multe informatii:
Capul: Este perfect,Masiv,Fara cute
Ochi: albastri,care dau cateodata
Urechi: scurte, cu varful rascutit.
Gatul: Este putin arcuit cu o mica adancitura.
Inaltime: 65-70 cm
Altele:
Este un caine-demon care se poate transforma si intr-un baiat.De fiecare data cand se transforma este fara haine,mereu terbuie sa tin haine cu mine.La fiecare miez de noapte de preface in om (si ziua cand vrea).Iubeste sa iasa noaptea din casa.
Poza:Inscriere Animal Dog10
Inscriere Animal Transf10
Sus In jos
♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。
Admin
Admin
♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。


Scorpion Tigru
Mesaje : 2636
Puncte : 2762
Reputatie : 5
Data de inscriere : 30/06/2012
Varsta : 25
Localizare : I`m everywhere so find me nowhere...

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Iul 01, 2012 4:41 pm

Am un caine pe nume Dev. A murit acum mult timp asa ca l`am reinviat si pentru ca a fost un trup fara suflet un demon a intrat in el, deci am un caine posedat.
Cum l`am cunoscut: Cand era in viata , mi l`au daruit parintii mei spunandu`mi ca imi va fi intodeauna alaturi. Dupa nu mult timp parintii mei au murit in drum spre Evetia, au facut accident de masina. Tot acest timp am crescut singura impreuna cu Dev. Dupa moartea lui Dev am fost spulberata (l`au omorat colegii mei de la orfelinat). Mi`am petrecut tot timpul incercand sa`l reinviu. Cat timp am fost in viata n`am resuit. Am murit ucisa de un criminal in serie, am fost descoperita de un vampir care m`a reinviat. Dupa ce am devenit vampir am aflat cum sa`l reinviu pe Dev si am reusit.
Este periculos, infricosator,tovaras de incredere, stie sa se controleze mai putin cand aude cuvantul " ataca", iubeste sa manance oamenii de vii. Are 8 ochi rosii, blana neagra spre gri , adesea este mai mic de statura dar se poate transforma intr`un caine urias, un adevarat monstru.
Poza: Inscriere Animal 6-hell11
Inscriere Animal Dog_gh11


Ultima editare efectuata de catre Sayumi in Joi Iul 26, 2012 10:26 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
https://dreamspirit.forumgratuit.ro
Tsu
Sunshine
Sunshine
Tsu


Mesaje : 483
Puncte : 552
Reputatie : 9
Data de inscriere : 01/07/2012

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Iul 01, 2012 6:10 pm

Animal:Caine(el defapt e om si se poate transforma in orice animal,uneori preschimbandu-se in orice persoana)
Nume:Sho
Calitati:Este insotitorul meu si ma ajuta sa inving creaturile care mai scapa din dulapurile mele stranii.Puterile sale sunt incredibile datorita lui uneori chiulesc de la scoala se transforma in mn si sta la ore in timp ce eu mai stau acasa,XD.
ASpect:blana sa e fina tot timpul,ochii sai albastri-verzui,depinde cum vrea sa-i aibe si uneori e super simpatic de-ti vine sa-l mananci%# >.<;Ii place sa se coloreze in multe feluri ca nici nu-ti dai seama XD.Mai demult cand a incercat sa ma salveze i-am vazut forma sa adevarata era tare.
Preferinte:ii place la nebunie joaca,mananca ce mananc eu etc nu suporta oamenii rai si cei malefici isi da seama datorita nasului sau extrem d fin,poate alerga cu o viteza incredibila (mereu ma intrece la alergari >.<)
Varsta:nu am stiut niciodata cati ani are,pt ca l-am gasit in lumea spiritelor abandonat nu este fantoma doar ca e nemuritor sau ceva d genu.
Inscriere Animal Doginu10
Inscriere Animal Sho_bm10Inscriere Animal Cool_w10


Ultima editare efectuata de catre Ruko Vampy in Mar Iul 03, 2012 2:23 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
NaRuT0SaN
Chibi
Chibi
NaRuT0SaN


Rac Bivol
Mesaje : 3
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/07/2012
Varsta : 26
Localizare : Undeva pe pamant

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Reply   Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Iul 01, 2012 6:45 pm

Nume: Iukubishy Akamaru
Rasa: Saint-bernard
Varsta: Mic dar o sa creasca Razz
Altele: Vaneaza rame:P shi ii place sa ude hidrantele:$
Altceva: Lasa k tin pentru mine:$ :oops:
Poza: Inscriere Animal Dog10
Sus In jos
http://www.NuDaClick.ro
Kirarin Tsushikima
Chibi
Chibi
Kirarin Tsushikima


Mesaje : 27
Puncte : 33
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/06/2012

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeLun Iul 02, 2012 10:31 am

Eram doar niste copiii pana cand intro zi Doamna Miaw-Miaw avea o casa uriasa si la toata lumea le era rusine sa intre pana cand eu Kirarin am zis sa ne dea drumul la poarta ca sa ne uitam la pisoiasi mam uitat la ei si lam ales pe cel mai mic , era pisoiul perfect alb cu maro deschis ei bine pe atunci erau mici...asa ca iam zis Doamnei daca putem lua un pisoi pentru noi si nea dat cati am dorit ei bine eu am vrut doar unul si lam numit Na-san de atunci am ramas cei mai buni prieteni ma ajutat chiar si cand mia fost greu la scoala ...dar nu de multe ori...Cel mai bun amic tot daca pare inofensiv are multe talente : gateste,face curat,scrie la pc Razz etc. Nu numai el ma ajutat sa ajung vedeta !
Inscriere Animal Na-san10


Ultima editare efectuata de catre Kirarin Tsushikima in Lun Iul 02, 2012 3:59 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
.Akary.
Vizitator




Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re:Inscriere animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeLun Iul 02, 2012 2:39 pm

De fapt ceea ce am eu nu se poate defini chiar un animal. Este un fel de iepuras care poate vorbii si are aripioare de inger doar ca nu ii place sa le arate in public. Este foarte destept, si tin mult la el pentru ca mama mea mi la dat spunand: "Eu nu pot sta mereu langa tine, dar aceasta "Dandan" o sa te protejeze in locul meu si a tatalui tau". Din pacate in acea zii mama si tatal meu au murit sub flacari. "Dandan" este specia lui Lala (asa am numit-o). Ea are urechi si coada destul de lungi si pufoase. Ochii ei sunt rosii si laputele sunt mari ca sa poata sarii la mari inaltimi.
Inscriere Animal 4884998dn_angel_02_wiz
Sus In jos
Rachele1998K
Black Flower
Black Flower
Rachele1998K


Fecioara Tigru
Mesaje : 116
Puncte : 144
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/07/2012
Varsta : 25
Localizare : Im everywhere in the sky and im looking at u...

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeLun Iul 02, 2012 2:51 pm

.Akary. a scris:
De fapt ceea ce am eu nu se poate defini chiar un animal. Este un fel de iepuras care poate vorbii si are aripioare de inger doar ca nu ii place sa le arate in public. Este foarte destept, si tin mult la el pentru ca mama mea mi la dat spunand: "Eu nu pot sta mereu langa tine, dar aceasta "Dandan" o sa te protejeze in locul meu si a tatalui tau". Din pacate in acea zii mama si tatal meu au murit sub flacari. "Dandan" este specia lui Lala (asa am numit-o). Ea are urechi si coada destul de lungi si pufoase. Ochii ei sunt rosii si laputele anterioare sunt mari ca sa poata sarii la mari inaltimi.
Inscriere Animal 4884998dn_angel_02_wiz
Sus In jos
StephanieAlexandra
Heartbeat
Heartbeat
StephanieAlexandra


Mesaje : 65
Puncte : 89
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/07/2012

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Animalul meu   Inscriere Animal I_icon_minitimeDum Iul 08, 2012 10:57 pm

Animalul meu este un caine pe nume Shinco . El este super destept , are culoarea negru cu putin alb la urechi, ochii negri super ajutor cand lupti. De fiecare data cand m-am batut cu binele el imi era alaturi impreuna ne distram . Shinco este nascut pe 24 august I love you. Este si amuzant de asemenea ii place sa se joace dar cand e vorba de batalii seriose este un caine luptator si curajos ! Very Happy
Poza: Inscriere Animal Animew10
Sus In jos
♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。
Admin
Admin
♥•ďŗè∂м-špırıт•♥。◕‿◕。


Scorpion Tigru
Mesaje : 2636
Puncte : 2762
Reputatie : 5
Data de inscriere : 30/06/2012
Varsta : 25
Localizare : I`m everywhere so find me nowhere...

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeJoi Iul 26, 2012 9:19 pm

Mda..acum am doua animale: Dev si Sunshine. Dev e mai sus.
Sunshine:
Specie: Pokemon- veverita zburatoare
Varsta: Nu se stie
Poveste:Prezent: Este un pokemon ce provine din iad. A aparut sa ma ajute atunci cand asasini din iad omorau demoni/ vampiri. (Delatii la topicul Padurea)
Trecut: Era o veverita normala pana cand tatal meu a gasit`o si a crezut ca are potential ,asa ca a transformat`o in ceea ce este acum.
A da si are puterea electricitatii, desi mai foloseste si un atac special care seduce orice fiinta o_O.
Inscriere Animal Iris_Emolga_Electro_Ball
Inscriere Animal Pokemon-Black-and-White-Emolga-the-Irresistible
Inscriere Animal Tumblr_lkc94gAsFI1qj9uf7o1_500
Sus In jos
https://dreamspirit.forumgratuit.ro
GabyEhem
Chibi
Chibi
GabyEhem


Berbec Tigru
Mesaje : 44
Puncte : 48
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/08/2012
Varsta : 26

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeMar Aug 07, 2012 5:20 pm

Nume: Vanilla and Chocola
Poveste: Au fost gasite de catre Misa la unul dintre mormanturile varcolacilor..sunt doua pisici care pot avea forma si de oameni..amandoua sunt fete...si au aceeasi varsta adica 14 ani..Au fost grav ranite de catre fostul Rege Al infernului...
Poza:
Inscriere Animal Images10
Inscriere Animal Chocol10
Sus In jos
Emary Yakoto
Devilish Power!
Devilish Power!
Emary Yakoto


Gemeni Sobolan
Mesaje : 946
Puncte : 956
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeSam Aug 11, 2012 3:09 pm

Rasa : Dog possessed
Culoare : Alb cu Negru
Latrat : Amenintator
Puteri Supranaturale : Se transforma in om
Comportament : Nebun...nu va atingeti de el daca nu va stie Etoo
Nume : Shin Ryu
Calitati : Mananca orice Very Happy
Defecte : -Posedeaza oameni
-Nu se intelege bine cu alti caini
-Ataca fara niciun motiv
DAR IN REST E CEL MAI BUN (NEBUN) PRIETEN Lovely
Ani : 18 Inscriere Animal Images?q=tbn:ANd9GcTdFWZoo1_1RW2L6TripglLZYshFPm3vb5XA26RmN7yXSXIMlLruwInscriere Animal Images?q=tbn:ANd9GcR73lN_0mDBjWuhgQ65mt7Dk17eDAyRx3L7Eb_9mcsNjyi7pQmb-Q
Sus In jos
ImSoDrunk
Chibi
Chibi
ImSoDrunk


Fecioara Sobolan
Mesaje : 15
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/08/2012
Varsta : 27
Localizare : No..where..

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeVin Aug 24, 2012 4:56 pm

Nume: Iolanda...
Specie: Pisica....(Fata..)
Descriere: Este o pisica care poate vorbi..si se poate transforma in orice..(Bine..numi prea dau interesu` la descrieri..si asa nus bun)
Sus In jos
Lotte
Chibi
Chibi
Lotte


Scorpion Caine
Mesaje : 5
Puncte : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 29
Localizare : Somewhere..

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeLun Sept 17, 2012 2:17 pm

Nume: Alvaro
Specie: Caine..
Poveste: este un caine pe care Lotte la gasit langa mormantul fratelui sau..era un cadou..poate vorbii..musca..chestii de caine..dar se poate transforma si in om Very Happy
Poza:..nu pot sa pun..
Sus In jos
Kumiko Hatsune
Chibi
Chibi
Kumiko Hatsune


Mesaje : 12
Puncte : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/09/2012

Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitimeJoi Sept 20, 2012 10:12 am

Nume: Starish..
Varsta: 2 ani..(in ani de om 19)
Specie:Caine
Poveste:..Kumiko la gasit in padure..in timp ce proteja animalele..la luat..la ingrijit..si dupa la pastrat..aineel se poate transforma in om..dar nu se transforma foarte des..
Poza: o sa o pun..cand pot sa pun poze ..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inscriere Animal Empty
MesajSubiect: Re: Inscriere Animal   Inscriere Animal I_icon_minitime

Sus In jos
 
Inscriere Animal
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Inscriere personaj

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dream Spirit :: Inscriere Personaj RPG :: Inscriere Animal-
Mergi direct la: